Het is 07:00 uur. Terwijl de meeste Amsterdammers nog dromen over hun eerste koffie, staat onze collega Jelle al op Pier Azië. Vandaag geen kantoor, maar de Blue Rhapsody als werkplek: het grootste eventship van Nederland.
Niet zomaar voor een borreltochtje: vandaag is de Sail-In van Sail Amsterdam 2025. En dat belooft een enorm spektakel te worden. Vaar je mee om te zien waarom juist Blue Rhapsody enorm uitblinkt als varende eventlocatie?
Een schip dat hospitality ademt
Blue Rhapsody is niet zomaar een schip. Met een capaciteit van 600 gasten en drie dekken die bijna schreeuwen om ontdekt te worden, is dit een varende eventlocatie van wereldklasse. Alles aan boord is doordacht: van de logistiek (bediening kan onzichtbaar tussen de dekken door) tot de crew die hospitality niet alleen levert, maar uitstraalt.
Captain Thijs staat vandaag aan het roer. Vijf jaar geleden nog matroos op de Grace Kelly, nu de trotse kapitein van dit indrukwekkende vlaggenschip. Aan zijn zijde: een crew van 40 man – van nautisch team tot barcrew – allemaal klaar om 475 VIP-gasten een onvergetelijke dag te bezorgen.
De aftrap: een kick-off met koffie
Na een korte rondleiding van sales & marketingmanager Martijn Huisman (“ik dacht de Blue Rhapsody al te kennen, maar zelfs nu ontdek ik nieuwe logistieke snufjes”), volgt de crew kick-off. Tweede kop koffie erin, trossen los en richting Sail Village. Daar staan de gasten al opgelijnd, klaar om aan boord te stappen.
Een varend decor binnen Sail
Met een zacht briesje, 23 graden en een zonnetje dat in de middag doorbreekt, voelt alles alsof het zo bedoeld was. Zodra de gasten aan boord komen, klinken de eerste “ooh’s” en “aah’s”. Het topdeck en panoramadeck stromen vol, het theaterdeck bruist van de F&B. En ondanks de meer dan 500 mensen aan boord voelt het nergens te druk: een knappe prestatie van zowel crew als schip.
©Martijn van Leeuwen
Het moment suprême: The Dar Młodzieży
Daar is ze dan: tallship #28, The Dar. Pools voor “Gift of the Youth” en met haar 109 meter lengte en drie masten een van de meest iconische schepen ter wereld. Vandaag varen we zij aan zij terug naar het IJ. Dat is geen toeval… dit is een nautische pas de deux waar je u tegen zegt.
©Kevin Verkruijssen
Meebewegen met de stroom
Wat zo bijzonder is: ‘de Blue’ weet haar eigen DNA te bewaren, zelfs middenin een mega-event als Sail. Van de menu’s (in samenwerking met SAIL en Sligro) tot de crew-energie… alles voelt als de Blue, maar vandaag speciaal in XXL-formaat. Het is duidelijk: dit schip kan moeiteloos schakelen tussen intieme events en internationale grootheden.
Passie aan boord: Constant in Beweging en zijn crew
Wat dit schip nog magischer maakt, is dat het schip geen machine is, maar een passieproject van Constant in Beweging. Al hun medewerkers zijn in vaste dienst, wat zorgt voor een crew die écht betrokken is en consequent hoge kwaliteit levert. Van A tot Z geregeld, op elk event, op elke locatie. Ze zeggen het zelf het mooist: “op het water laten we jouw gasten ongeremd genieten van het gevoel van luxe en ongeëvenaard gastheerschap. Geen middelmaat, alleen beleving.”
Slotakkoord
Terwijl we terugvaren, omringd door honderden bootjes en juichende mensen langs de kade, valt het kwartje: de Blue Rhapsody is een experience. Een event op zich. Hier gebeurt het. Letterlijk front-row op maritieme grandeur.
Of je nu 10 of 500 gasten meeneemt, voor een productlancering of een corporate gala: de Blue Rhapsody bewijst vandaag opnieuw dat ze kan meebewegen met elke stroom… letterlijk en figuurlijk.
Beeld: Martijn van Leeuwen en Kevin Verkruijssen