6x favoriete artikel van het Event Inspiration team in 2025

Dit zijn de meest favoriete artikelen van het team van Event Inspiration die in 2025 zijn geschreven. Wat vind jij van de keuze?

Jaartje, wat een jaartje. Er waren ongeëvenaarde events die we waarschijnlijk nooit meer gaan organiseren in Nederland. Maar er waren ook momenten dat we het lastig hadden. Prijzen bleven stijgen, event budgetten stegen niet mee. Toch heeft iedereen lopen zwoegen om de mooiste events te organiseren. Wij prijzen ons gelukkig dat we daarover mochten schrijven of jou juist van inspirerende content konden voorzien waarmee jouw volgende event nog creatiever, impactvoller, duurzamer, … werd.

Zo, aan het einde van 2025 is het ook voor ons een mooi moment om even stil te staan en onszelf af te vragen: welk artikel is ons het meest bijgebleven?

Bas Veldkamp | Dit levensgrote Hamsterrad is een activatie die je laat rennen om muziek te horen

“Het allerleukste van mijn werk? Op zoek gaan naar echte inspiratie! Die onbekende, gekke, maar uber-creatieve dingen die een event onvergetelijk maken. Dit Hamsterrad is precies dat! Ongepolijst, maar ow zo tof! Entertainment waar mensen voor in de rij gaan staan en waar na het evenement nog over nagepraat wordt en je ongetwijfeld op de social media kanalen voorbij ziet komen.”

Hamsterrad

Sanne Rooijakkers | Pampus zet koers als eerste fossielvrije evenementenlocatie van Nederland

De eventbranche is (helaas) per definitie niet erg duurzaam, dus ik ga lekker op ondernemers die een tandje bijzetten en zich hier hard voor maken. Verduurzaming staat gelijk aan bijzonder hard werken, dus dat mag wat mij betreft gezien worden. En zelfvoorzienend?! Fossielvrij?! NEXT LEVEL! Pampus is een goed voorbeeld, waarvan ik hoop dat er veel zullen volgen.”

Simon Renes | KAS Meeting innoveert met dynamische locatiehuur

Zoals je weet vind ik dat de branche zich op een aantal thema’s opnieuw moet uitvinden. Dit is een mooi voorbeeld van de eventlocatie Kas, die werken met dynamic pricing. Wat we bij hotels en vakantiehuizen volkomen logisch vinden, dat prijzen wisselen per periode en gebaseerd zijn op vraag en aanbod, is echt een enorme kans voor de eventbranche. Kies je voor je congres voor een maandag in maart of voor die overvolle donderdag begin oktober? Hetzelfde geldt voor sprekers en leveranciers: een betere spreiding van werk is fijn voor hen en zou een kostenvoordeel voor opdrachtgevers kunnen opleveren.”

KAS Meeting - Eventlocatie moswand

Melissa Kamstra | ChainDISC: teambuilding met impact door combinatie Chainreaction.nl en DISC training

Dit artikel vind ik interessant, omdat ik een grote persoonlijke interesse heb in gedragspsychologie. De combinatie van Chainreaction.nl en DISC laat in één oogopslag zien hoe communicatie in een team werkt: wie neemt het voortouw, wie bewaakt het proces, wie brengt rust of juist nieuwe ideeën. Zulke momenten zijn goud, omdat ze zo ontzettend veel zeggen over teamdynamiek en communicatiestijlen. Hoewel mijn voorkeur uitgaat naar een andere methode om iemands natuurlijke communicatiestijl te ontdekken, vind ik het mooi om te zien dat Chainreaction.nl de activiteit zoveel meer laat zijn dan enkel ‘een activiteit’.” 

Teamfoto | Chainreaction.nl

Jelle van Keulen | Relaxerette tilt jouw chillmoment naar een hoger niveau

“Waarom dit artikel? Omdat ik dit stiekem het leukste onderdeel vind van Event inspiration. Naast belangrijke inzichten en verdiepende stukken en klantcases en interviews, zijn dit de ‘gespot’s‘ waar ik blij van wordt. Waar je een glimlach van op je gezicht krijgt. Het lijkt me gaaf om al die ‘activaties’ waar je blij van wordt ooit op 1 inspiratiefestival terug te zien.”

Relaxerette _ iemand in hangmat