Hoe zorg je ervoor dat bezoekers onderweg naar je event al betrokken raken? Dagvoorzitter en eigenaar van One Day Radio Lars Sørensen heeft het antwoord: Reistijd Radio.
Met zijn achtergrond als dagvoorzitter en radiomaker bedacht hij een live radioshow speciaal voor de reis naar het event. “Met Reistijd Radio start de verbinding al in de auto. Waarom zou je dat moment onbenut laten?”
Lees ook
Reistijd Radio benut de reistijd en creëert interactie en betrokkenheid
Organisatoren investeren vaak bakken met geld in een gelikte uitnodiging, een strak programma en de perfecte catering, maar vergeten één ding: de reistijd. Lars legt uit: “Dat moment is goud waard. Mensen zijn onderweg en beschikbaar voor jouw verhaal. Wij maken daar een live radioshow van vol muziek, inhoud en interactie.”
Reistijd Radio zorgt ervoor dat deelnemers niet passief onderweg zijn, maar al actief in jouw verhaal stappen. Met interviews met sprekers, shout-outs naar collega’s en inhoudelijke previews worden ze al onderweg klaargestoomd voor je event.
Meer dan alleen muziek onderweg
Reistijd Radio is geen standaard playlist in een touringcar. Het is een volwaardige liveproductie op maat. Lars en zijn team (ervaren DJ’s van bijvoorbeeld Veronica en FunX) stemmen elke uitzending af op de doelgroep en het doel van het event. “We gebruiken radio als extra laag op je event. Het kan informatief zijn, maar ook verbindend en fun. We bellen deelnemers onderweg, stellen vragen en laten ze shout-outs doen. Het gaat om écht contact.”
Kijk naar klanten zoals Kruidvat, waar 2.000 medewerkers onderweg naar de Brabanthallen luisterden naar Reistijd Radio met verzoekplaten, speeches en persoonlijke groeten. Of Renewi, dat alle lagen van het bedrijf samenbracht in één uitzending. “Het is een simpele manier om community te bouwen nog voordat je op locatie bent.”
Reistijd Radio als veelzijdig communicatiemiddel
Hoewel Reistijd Radio als eventpropositie het meest in het oog springt, biedt One Day Radio veel meer. Denk aan interne radio-uitzendingen voor de politie of de vuilnismannen in Utrecht die geen intranet lezen. Of podcasts en live radio op beurzen. Zelfs het Erasmus MC liet interne medewerkers trainen om hun eigen uitzending te maken. “Het is maatwerk. Geen product, maar een service die we samen ontwerpen rondom jouw verhaal en doelgroep,” aldus Lars.
Eenvoudig in te zetten en verrassend betaalbaar
Het mooie aan Reistijd Radio? De techniek is laagdrempelig. Deelnemers luisteren via een simpele link op hun telefoon, eventueel achter een wachtwoord. Budgettair is het verrassend voordelig, zeker vanaf 100 deelnemers. “De prijs per persoon is laag, terwijl de impact enorm is,” legt Lars uit.
Volgens hem is het juist de combinatie van inhoud, muziek en interactie die Reistijd Radio zo krachtig maakt. “Een event is geen eenrichtingsverkeer. Het gaat om verbinding. Wij starten die verbinding al onderweg. Waarom zou je dat moment onbenut laten?”
Beeld: One Day Radio, Tycho Müller
