Venues

ORYN legt de lat tot op het laatste moment hoger

Philip Lamers over nieuwe keuzes, verborgen looproutes en obsessie voor details

Nog even en de eerste gasten stappen ORYN binnen. Terwijl de opening dichterbij komt, wordt op het Media Park in Hilversum nog volop gepoetst, aangesloten, getest en geschoven. De grote keuzes zijn gemaakt, de ruimtes hebben hun vorm gekregen. Nu draait het om de details die je misschien niet direct ziet, maar straks als gast wél ervaart.

Philip Lamers, eigenaar van Bern Hospitality Group, is vrijwel iedere dag in ORYN te vinden en ziet ieder hoekje veranderen. De oorspronkelijke renders? Die vormden vooral het vertrekpunt. “Er zit dan toch een prestatiedrang in. Underpromise, overdeliver.” Ondanks een extreem strakke planning, de bouwvak en onverwachte uitdagingen onderweg, ligt de lat in deze laatste fase eerder hoger dan lager.

Een ledlijn die nét anders moet

Niet ieder puntje op de i betekent dat er iets compleet nieuws bij moet. Soms blijkt tijdens de verbouwing juist dat een bestaande faciliteit niet meer past bij wat opdrachtgevers vandaag nodig hebben. Zo was er al een autolift aanwezig; handig voor productpresentaties en automotive events. Alleen bleek die letterlijk uit een andere tijd te komen.

“Die is gemaakt voor de auto van vroeger. Maar tegenwoordig zijn de auto’s wat breder en groter. Dus komt er een bredere, grotere autolift”, vertelt Philip. Een praktisch detail, maar wel eentje dat straks bepaalt welke mogelijkheden een opdrachtgever daadwerkelijk heeft. Ook daarin wordt dus niet genoegen genomen met ‘het werkt nog’.

Die houding zie je op meer plekken terug. Van vloerafwerkingen tot looproutes en van bars tot registratie: bestaande keuzes zijn tijdens het proces opnieuw tegen het licht gehouden. Zo wordt er voor gezorgd dat ORYN bij de opening ook echt aansluit op hoe events nu worden georganiseerd.

Zelfs het koude bierglas telt mee

Sommige details zie je, andere merk je pas wanneer alles klopt. De looproutes voor medewerkers zijn bijvoorbeeld zo ingericht dat bars achter de schermen kunnen worden aangevuld zonder de gastbeleving te doorkruisen. Ook artiesten kunnen zich door de locatie bewegen zonder steeds tussen bezoekers terecht te komen.

En dan zijn er de bierglazen. Omdat Heineken Ice Cold niet meer wordt geleverd, bedacht Philip een eigen alternatief: CO₂-blasters in de barbladen waarmee glazen vlak voor het tappen worden gekoeld. Een blauw lampje onder de installatie voegt daar subtiel een visueel effect aan toe.

“ORYN moet geen theater en geen Efteling worden, maar we zetten wel enorm in op beleving,” zegt Philip. Die nuance zit ook in de Corridor, waar licht, geluid en geur onderdeel worden van de eerste stappen in ORYN. In het Atrium wordt geur juist bewust weggelaten vanwege het eten. Zelfs het licht boven de buffetten is afgestemd zodat gerechten hun natuurlijke kleur behouden.

Uitgesproken, maar niet té uitgesproken

Tijdens het proces werd HD+VK aangehaakt voor een extra verdiepingsslag in het interieur. Er kwamen verschillende houtsoorten bij, er werd gekeken naar de richting van houtnerven en gerecycled materiaal kreeg op de barbladen een marmerlook. Ook de Session Rooms en het Atrium kregen extra aandacht.

Daarachter zit een lastige ontwerpvraag. ORYN moet genoeg karakter hebben om gasten direct ergens in mee te trekken, zonder zo dominant te worden dat opdrachtgevers tegen de identiteit van de locatie moeten vechten. Philip vat die zoektocht treffend samen: “We moeten uitgesproken zijn, maar niet té uitgesproken.”

Ook digitaal zoekt ORYN die balans. Schermen, ledlijnen en technische mogelijkheden zijn volop aanwezig, maar daglicht, openheid en materialen zijn minstens zo belangrijk. “Ik vind dat we een mooie fine line hebben gevonden tussen de digitale wereld, maar ook het gewoon in het hier en nu zijn.” De belangstelling lijkt die keuze alvast te bevestigen: de agenda richting november is volgens Philip bijzonder goed gevuld.

Open betekent nog niet klaar

Hoe zorgvuldig alles ook is uitgedacht, sommige details openbaren zich pas wanneer er daadwerkelijk gasten door ORYN bewegen. 

“Ik wil gewoon dat echt elke opdrachtgever denkt: wow, wat super fijn dat ze hierover nagedacht hebben.” Daarom wordt na de eerste events opnieuw gekeken hoe de eerste geluiden en feedback nog verwerkt kunnen worden in de locatie en de uitvoering.. “Feedback is een gift, en daar kom je alleen maar achter door te horen wat reacties van relaties en gasten zijn.”

De opening is voor ORYN dus geen finish. Zodra de eerste gasten binnenstappen, begint de volgende fase van kijken, luisteren en verfijnen. Of zoals Philip het zelf zegt: “Het feestje gaat pas nu beginnen.”

Zelf ontdekken hoe alle details bij ORYN samenkomen? Plan een locatiebezoek en ervaar de totaalbeleving op het Media Park in Hilversum.

Beeld: ORYN